jakie ziola na poprawe krazenia

Zioła na układ krążenia to rozwiązanie, po które sięga wiele osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Nie ma się temu co dziwić, gdyż jest to rozwiązanie bezpieczne oraz rzecz jasna skuteczne. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretne zioła na serce i układ krążenia, dowiedzmy się, jakimi właściwościami charakteryzują się poszczególne ich gatunki. Wówczas będziemy mogli ocenić, czy ich zastosowanie jest w naszym przypadku wskazane.

Zioła na układ krążenia – po które warto sięgnąć?

Zioła na układ krążenia są bez wątpienia warte zastosowania. W szczególności warto zainteresować się mieszankami zawierającymi gatunki scharakteryzowane w poniższej tabeli:

Ziele fiołka trójbarwnegoBratek trójbarwny polecany jest w szczególności na schorzenia skórne. Nie da się jednak zaprzeczyć temu, że ziele to wzmacnia organizm i działa przeciwzapalnie. Z tego względu może wspomóc także nasz układ krążenia.
Owoc kminkuKminek posiada przyjemny charakterystyczny smak, dzięki czemu cała mieszanka ziołowa smakuje wyjątkowo i łatwo się ją pije.
Ziele melisyMelisa, zwana także cytrynowym zielem charakteryzuje się silnymi właściwościami uspokajającymi. Jak zaś powszechnie wiadomo, wiele schorzeń układu sercowo-naczyniowego bierze się z nerwów. Redukcja napięcia emocjonalnego przyczyni się więc do poprawy funkcjonowania całego organizmu. Ponadto, ziele melisy wspomaga zasypianie, z czym również ma trudność wiele osób uskarżających się na problemy z sercem.
Ziele karczochaKarczoch polecany jest w szczególności na problemy związane z układem trawiennym. Nie wolno jednak zapominać o tym, że karczoch wzmacnia również i serce. Dzięki temu może okazać się pomocny osobom, które cierpią na różnego rodzaju problemy z układem krążenia.
Owoc głoguZiele to charakteryzuje się niezwykle silnymi właściwościami wzmacniającymi układ krążenia. Redukuje takie objawy jak arytmia czy tachykardia.
Owoc jarzębinyPoszukując zioła na układ krążenia, warto sięgnąć także po jarzębinę. Charakteryzują ją silne właściwości wzmacniające, przeciwzapalne oraz ochronne.

„Zioła na układ krążenia pomogą w redukowaniu objawów wielu schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Warto stosować je również wtedy, gdy nie występują objawy chorobowe. Zioła te wspomogą układ krążenia i zapobiegną pojawieniu się przykrych dolegliwości” – mówi Alicja Orłowska z Kredensu Ziołowego

Zioła na układ krążenia – kiedy warto zacząć je pić?

ziola na serce i uklad krazenia

Zioła na układ krążenia zadziałają lepiej, jeżeli sięgniemy po nie odpowiednio wcześnie. Istnieją pewne objawy, które powinny skłonić nas do ziołowej terapii. Przede wszystkim mowa tu o:

  • tachykardii,
  • kłuciach w okolicy serca,
  • kołataniu serca,
  • osłabieniu i szybkiej męczliwości.

Picie ziół w żadnym razie nie powinno nam jednak zastępować wizyty u specjalisty. Zawsze, gdy dokuczają nam problemy sercowe powinniśmy skontaktować się z lekarzem. Bardzo prawdopodobne jest jednak to, że będziemy mogli bezpiecznie stosować wybrane przez nas gatunki ziół. Dla powodzenia kuracji kluczowe jest odpowiednie przygotowanie naparu.

Najważniejsze jest to, aby wyposażyć się w dobry jakościowo surowiec zielarski. Najlepiej poszukiwać go w sklepach zielarskich, zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych. Unikajmy kupowania ekspresowych herbatek do zaparzania dostępnych w popularnych supermarketach. Niestety, ale nie jest to susz zbyt wysokiej jakości. Picie takich herbatek pomoże nawodnić organizm, ale raczej nie spodziewajmy się po nich dobroczynnego działania.

Podsumowując, bez większych trudności można wysnuć wniosek o skuteczności ziół na układ krążenia. Aby jednak wybrane mieszanki ziołowe mogły skutecznie zadziałać, należy stosować je regularnie. W przeciwnym bowiem razie efekty nie pojawią się. Ponadto, warto zawsze upewnić się co do tego, czy nie mamy uczulenia na dane zioło. Zioła, mimo, że pochodzą z natury, nierzadko potrafią powodować objawy alergiczne.

FAQ

1. Czy zioła na układ krążenia muszą być stosowane zawsze?

Zioła wspomagające serce i układ krążenia wcale nie muszą być stosowane zawsze. Należy wręcz robić przerwy w ich piciu. Przerwa powinna nastąpić po około miesięcznej kuracji. Po dwóch, trzech tygodniach przerwy kurację można oczywiście powtórzyć.

2. Kiedy najlepiej pić zioła na układ krążenia?

Zioła wspomagające układ krążenia muszą być stosowane systematycznie i właśnie to jest najważniejsze. Nie ma znaczenia to, czy będziemy pić je rano czy wieczorem. Zawsze warto jednak przestrzegać zaleceń producenta dotyczących dawkowania ziół. Zazwyczaj znajdują się one na opakowaniu.

3. Czy zioła na układ krążenia mogą być stosowane przez kobiety w ciąży?

Niektóre gatunki ziół na układ krążenia z powodzeniem mogą być stosowane przez przedstawicielki płci pięknej spodziewające się dziecka. Niestety, nie wszystkie. Przed zastosowaniem mieszanki ziołowej w ciąży zawsze warto skontaktować się więc z lekarzem.

Bibliografia

  1. Neubauer-Geryk J., Bieniaszewski L., Przewleka choroba żylna – patofizjologia, obraz kliniczny i leczenie, Choroby Serca i Naczyń, Via Medica, Gdańsk, 2009.
  2. Nowak G., Surowce roślinne stosowane w chorobach układu krążenia i serca, Herba Polonica Journal, Plewiska, 2009.
  3. Witkowska-Banaszczak E., Bylka W., Matławska I., Goślińska O., Muszyński Z., Antimicrobial activity of Viola tricolor herb, Fitoterapia Volume 76, Elsevier, 2005.
  4. Ziaja D., Chudek J., Maruszyński M., Sieroń A., Molski S., Biolik G., Grzymała J., Stołtny-Sierioń K., Wieczorek B. M., Tkocz M., Ziaja K., Skuteczność stosowania preparatu zmikronizowanej diosminy (Diosminex®) w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej w populacji polskiej — wyniki wieloośrodkowego badania obserwacyjnego, Chirurgia Polska, Via Medica Journals, Gdańsk, 2012.