ziola na miazdzyce tetnic

Zioła na miażdżycę cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma się temu co dziwić, gdyż zioła na miażdżycę tętnic są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne. Trzeba oczywiście pamiętać o tym, że zioła nie wyleczą nas z tego schorzenia. Mogą jednak wspomóc walkę z chorobą, co jest niezwykle ważne. Zanim jednak sięgniemy po konkretne gatunki ziół, warto dowiedzieć się, które z nich mają szansę nam pomóc. Wówczas będziemy mogli zdecydować o ich wykorzystaniu.

Zioła na miażdżycę – po jakie gatunki sięgnąć?

Zioła na miażdżycę muszą być wybierane bardzo starannie. Przed wyborem konkretnej mieszanki należy sprawdzić, czym charakteryzują się zioła wchodzące w jej skład. Warto sięgać po mieszanki zawierające zioła scharakteryzowane w poniższej tabelce:

Ziele karczochaDzięki karczochowi można poprawić funkcjonowanie swojego układu trawiennego, ale nie tylko. Nie ulega wątpliwości, że karczoch wzmacnia cały układ krążenia i wspomaga redukcję zbyt wysokiego poziomu cholesterolu. To bardzo ważne w kontekście walki z miażdżycą.
Ziele melisyZiele to działa silnie uspokajająco. Jak zaś powszechnie wiadomo, niepokój zaostrza przebieg większości przewlekłych schorzeń, także miażdżycy. Picie mieszanki z cytrynowym zielem pomoże uspokoić umysł.
Owoc głoguDzięki temu zielu możliwe jest wzmocnienie układu krążenia, a także tętnic. Ponadto, głóg wspomaga oczyszczanie organizmu z zalegających w nim toksyn.
Ziele fiołka trójbarwnegoJeżeli zastanawiamy się nad tym, jakie zioła na miażdżycę warto zastosować, sięgnijmy po fiołek. Ziele to działa silnie przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Charakteryzuje się również właściwościami odtruwającymi organizm.
Owoc jarzębinyJarzębina stanowi jedno z najpopularniejszych i oczywiście najskuteczniejszych ziół w walce z objawami miażdżycy. Jarzębina wzmacnia naczynia krwionośne i zapobiega odkładaniu się cholesterolu w tętnicach.
Owoc kminkuZiele to warto docenić ze względu na swój wyjątkowy smak oraz dość charakterystyczny zapach. Z tego też względu, owoc kminku nadaje mieszance ziołowej przyjemnego posmaku. Większość osób nie będzie miało więc problemów z jej regularnym piciem.

„Zioła wspomagające prawidłową pracę tętnic powinny być stosowane systematycznie. Bardzo ważna jest odpowiednia technika zaparzania i wysokiej jakości surowiec zielarski. Zioła warto kupować w sklepach zielarskich, a nie w supermarketach– mówi Alicja Orłowska z Kredensu Ziołowego

Zioła na miażdżycę – kiedy warto zacząć je pić?

jakie ziola na miazdzyce

Zioła na miażdżycę powinny być pite odpowiednio wcześnie. Najlepiej sięgnąć po nie wtedy, gdy pojawią się pierwsze objawy mogące świadczyć o miażdżycy. Będą to w szczególności:

  • duszność w klatce piersiowej,
  • bóle nóg,
  • trudności z koncentracją,
  • wysoki poziom cholesterolu.

Należy jednak mieć na uwadze to, że wyżej wymienione objawy są dość niespecyficzne. Mogą więc świadczyć o wielu różnych problemach zdrowotnych, nie tylko o rozwijającej się miażdżycy. Z tego też względu, zioła na miażdżycę nigdy nie powinny zastępować nam konsultacji z doświadczonym lekarzem. W razie zaistnienia uciążliwych objawów dobrze byłoby więc skontaktować się ze specjalistą. Doradzi on stosowanie odpowiednich leków, które złagodzą objawy miażdżycy. W większości przypadków stosowanie ziół nie jest jednak przeciwwskazane. Mogą one zwiększyć skuteczność tradycyjnych kuracji i bardzo często tak właśnie się dzieje.

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że mieszanka ziół na miażdżycę może okazać się bardzo pomocna. Z tego też względu dobrze byłoby zatroszczyć się o regularne picie ziół. Nie sposób jednak nie zauważyć, że zioła potrafią uczulać. Zanim więc sięgniemy po jakiś konkretny gatunek zioła, koniecznie upewnijmy się, że nie mamy na nie uczulenia.

FAQ

1. Czy zioła na miażdżycę mogą być stosowane w ciąży?

W ciąży należy zachować szczególną ostrożność w kwestii tego co jemy czy pijemy. Nie inaczej jest z ziołami. Jeżeli chcemy pić zioła w ciąży, należy zastanowić się nad tym, które z nich są bezpieczne, a które nie. W razie wątpliwości polecana jest konsultacja z lekarzem prowadzącym ciążę.

2. Czy zioła na miażdżycę trzeba pić już zawsze?

Zioła pomocne w walce z miażdżycą nie nadają się do picia bez jakichkolwiek przerw. Konieczne jest zrobienie przynajmniej dwutygodniowej przerwy po miesięcznej kuracji ziołowej. Po przerwie kurację tę można oczywiście powtórzyć. Warto robić to regularnie, bo wtedy efekty będą najlepsze.

3. Po jakim czasie zioła na miażdżycę zaczną działać?

Wiele osób zastanawia się nad tym, kiedy zioła pomocne w walce z miażdżycą zaczną działać. Na to pytanie nie da się jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi. U niektórych efekty stosowania ziół pojawią się wcześniej, a u innych później. Należy na pewno uzbroić się w cierpliwość. Co do zasady, ujrzymy je nie wcześniej jak po dwóch, trzech tygodniach codziennego stosowania.

Bibliografia

  1. Dobrzyńska M., Historia badań nad miażdżycą oraz rolą diety w patogenezie zmian miażdżycowych, Acta Medicorum Polonorum, Wydawnictwo Kontekst, Poznań, 2016.
  2. Olas B., Antyoksydanty obecne w diecie w walce z miażdżycą, Kosmos. Problemy Nauk Biologicznych, Kraków, 2003.
  3. Senderowska Z., Sein Anand J., Rybakowska I., Paraoksonaza i wypływająca na lipoproteiny o wysokiej gęstości czynnikiem ochronnych przez miażdżycą tętnic, Annales Academiae Medicae Gedanensis 45, Medical University of Gdańsk, Gdańsk, 2015.
  4. Ziaja Z., Biolik G., Ziaja D., Chudek J., Miażdżyca – choroba czy proces starzenia?, Chirurgia Polska, Via Medica, Gdańsk, 2010.