Zioła na cukrzycę to z całą pewnością rozwiązanie godne uwagi. Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że zioła na obniżenie cukru są nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne. Warto jednak wiedzieć, jakich gatunków poszukiwać, aby sobie pomóc. Najlepiej sięgnąć po mieszankę ziołową, a nie po pojedyncze gatunki ziół. Mieszanka jest bowiem zdecydowanie bardziej skuteczna.

Zioła na cukrzycę – jakim gatunkom warto zaufać?

Jak już wspomniano na wstępie, zioła na cukrzycę mają szansę okazać się niezwykle skuteczne. Warto zainteresować się gatunkami, które zostały scharakteryzowane w poniższej tabelce:

Zielona herbataDziała silnie antyoksydacyjnie oraz przeciwzapalnie, co jest niezwykle istotne przy cukrzycy. Zwiększa także wrażliwość na insulinę.
Kora cynamonuJeżeli zastanawiamy się nad tym, jakie zioła obniżają cukier, warto sięgnąć po korę cynamonu. To jedno z najpopularniejszych ziół na cukrzycę. Obniża zbyt wysoki poziom glukozy oraz poprawia wrażliwość na insulinę.
Liść morwy białejNajpopularniejsze zioło na cukrzycę. Skutecznie obniża zbyt wysoki poziom glukozy we krwi. Dba także o to, aby w naszym organizmie nie dochodziło do częstych stanów zapalnych.
Korzeń cykorii podróżnikObniża zbyt wysoki poziom cukru we krwi, zapobiega jego wahaniom. Poprawia insulinowrażliwość.
Naowocnia fasoliWspomaga odchudzanie, co jest ważne w kontekście walki z cukrzycą. Obniża zbyt wysoki poziom cukru oraz insuliny we krwi. Działa delikatnie pobudzająco.
Trawa cytrynowaDziała uspokajająco i rozluźniająco. Jest to ważne w kontekście cukrzycy, gdyż napięcie nerwowe zaostrza jej przebieg. Trawa cytrynowa poprawia także wrażliwość na insulinę.

„Zioła na cukrzycę, aby były skuteczne muszą być odpowiednio zaparzane. Zawsze należy przestrzegać wskazówek producenta zawartych na opakowaniu. Użycie zbyt małej ilości ziół może bowiem skutkować zdecydowanie mniejszą skutecznością” – mówi Alicja Orłowska z Kredensu Ziołowego.

Zioła na cukrzycę – postaw na sprawdzoną mieszankę

Jak już zaznaczono powyżej, zioła na cukrzycę warto pić w formie mieszanki. Kilka sprawdzonych gatunków ziół zadziała bowiem skuteczniej niż pojedyncze ich gatunki. Osobom, które poszukują sprawdzonych mieszanek, można polecić zioła Gliko Herbs. Produkt ten zawiera najskuteczniejsze zioła, które obniżają poziom cukru we krwi oraz poprawiają wrażliwość na insulinę.

Pozytywnych opinii o wspomnianej powyżej mieszance nie brakuje:

„Mieszanka starannie wyselekcjonowanych ziół na cukrzycę pomogła mi uregulować poziom glukozy we krwi. Dzięki ziołom nie doświadczam już gwałtownych spadków ani wzrostów cukru.” – cieszy się pani Eulalia z Warszawy.

„Zioła pomogły mi obniżyć zbyt wysoki poziom cukru we krwi. Nie doświadczam już gwałtownego wzrostu glukozy ani senności po spożyciu posiłku. Komfort mojego życia znacznie się więc poprawił.” – przyznaje pani Aleksandra z Krakowa.

Aby zioła na cukrzycę zadziałały lepiej, konieczne jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Warto uprawiać jakąś aktywność fizyczną. Najlepiej zdecydować się na formę, która sprawia nam przyjemność. Może to być bieganie, pływanie czy joga. Na co dzień warto wybierać potrawy o niskim indeksie glikemicznym i unikać przetworzonej żywności.

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że zioła na cukrzycę są skutecznym rozwiązaniem w walce z tą przewlekłą chorobą. Nie wolno jednak zapominać o tym, jak ważny jest dobór odpowiedniej mieszanki. Istotna jest także regularność. Aby wspomóc działanie ziół, warto zadbać także o właściwą dietę oraz aktywność fizyczną.

FAQ

1. Czy zioła na cukrzycę są bezpieczne w ciąży?

Niektóre z ziół z powodzeniem mogą być stosowane przez kobiety spodziewające się dziecka. Niestety, nie dotyczy to wszystkich gatunków ziół. Z tego też względu zawsze warto dowiedzieć się, jakie zioła na cukrzycę są bezpieczne w ciąży. Stosowanie mieszanek zawsze dobrze jest skonsultować z lekarzem prowadzącym ciążę.

2. Czy zioła obniżające cukier muszą być pite codziennie?

Aby zioła na cukrzycę miały szansę skutecznie zadziałać, muszą być pite codziennie. W niektórych przypadkach wystarczające będzie picie ziół raz w ciągu dnia. W innych, konieczne będzie picie mieszanki dwa razy dziennie. Zawsze należy przestrzegać zaleceń dotyczących dawkowania, które znajdują się zazwyczaj na opakowaniu.

3. Kiedy zioła dla cukrzyków zaczną działać?

Dobrze dobrany zestaw ziół na cukrzycę zacznie działać już po pierwszym użyciu. Trzeba jednak pamiętać, że od razu tego nie odczujemy. Aby można było mówić o zauważalnych rezultatach, należy cierpliwie odczekać dwa, trzy tygodnie. Po tym czasie rezultaty powinny być już widoczne.