kwiaty fiolka

Nad tym jak usunąć toksyny z organizmu zastanawia się bardzo duża liczba osób. Trzeba bowiem przyznać, że objawy zbyt dużej ilości toksyn w naszym organizmie mogą dawać się bardzo mocno we znaki. Na szczęście z owymi toksynami można skutecznie walczyć. Jak się okazuje, możemy wykorzystać do tego celu całkiem skuteczne oraz przede wszystkim bezpieczne domowe sposoby. 

Jak usunąć toksyny z organizmu – wypróbuj domowe sposoby!

Jeżeli chcemy wiedzieć, jak usunąć toksyny z organizmu, powinniśmy wypróbować w pierwszej kolejności domowe sposoby. W poniższej tabelce wskazano oraz scharakteryzowano godne uwagi metody oczyszczania organizmu z nagromadzonych w nim niebezpiecznych toksyn:

Picie ziółZioła są naprawdę potężną bronią w walce z toksynami nagromadzonymi w naszym organizmie. Przede wszystkim należałoby popijać mieszanki, a nie pojedyncze zioła. Jakie jednak zioła powinny wchodzić w skład takowych mieszanek? Przede wszystkim należałoby poszukiwać: ziela melisy, ziela skrzypu polnego, ziela pokrzywy zwyczajnej, ziela ostropestu plamistego, ziela fiołka trójbarwnego i wielu innych. 
Picie dużej ilości wody Nie od dziś wiadomo, iż toksyny wydalają się z naszego organizmu między innymi wraz z moczem. Należałoby więc zadbać o wypijanie dużej ilości wody każdego dnia. Absolutne minimum to osiem szklanej wody mineralnej, najlepiej niegazowanej. 
Spacery na świeżym powietrzuDzięki spacerom również możemy oczyścić nasz organizm z toksyn. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby odbywały się one wówczas, gdy powietrze nie jest zanieczyszczone. Warto więc śledzić komunikaty na temat zanieczyszczeń powietrza. Jeżeli mamy taką możliwość, spacerujmy natomiast po lesie. Drzewa, zwłaszcza iglaste są naszym sprzymierzeńcem w walce z zanieczyszczeniami. 
Przeprowadź dietę oczyszczającąDużym zainteresowaniem cieszą się również diety na oczyszczenie organizmu. Nie ulega wątpliwości, iż doskonałym pomysłem będzie rezygnacja z przetworzonej żywności. Warto zaś systematycznie jadać owoce, warzywa oraz produkty pełnoziarniste. 

Wszystkie wyżej wymienione sposoby na detoksykację naszego organizmu mogą być stosowane jednocześnie. W szczególności poleca się jednak kurację ziołami. Jest ona bezpieczna, o ile nie ma przeciwwskazań do tego, abyśmy pili określony rodzaj ziół. Co więcej, napary ziołowe są wyjątkowo smaczne i wygodnie się je pije. 

zerwany ostropest plamisty

Jak usunąć toksyny z organizmu i jakie objawy świadczą o zbyt dużej ilości toksyn w organizmie?

W powyższym akapicie wspomniano już o tym jak usunąć toksyny z organizmu. Trzeba jednak wiedzieć, kiedy detoksykację naszego organizmu warto byłoby właściwie rozpocząć. Istnieje cały szereg objawów, które powinny nas do tego skłonić. Przede wszystkim należą do nich:

  • trądzik,
  • wypadanie włosów
  • kruche i łamliwe paznokcie,
  • przewlekłe zmęczenie,
  • senność,
  • zaburzenia lękowe,
  • podatność na stres.
swieze liscie melisy

Wyżej wymienione objawy mogą oczywiście świadczyć o zatruciu naszego organizmu toksynami. Trzeba jednak mieć na uwadze, iż symptomy te mogą świadczyć również o innych schorzeniach. Warto byłoby więc pomyśleć o konsultacji u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Jeżeli okaże się, że najbardziej prawdopodobną przyczyną dolegliwości jest to, iż nasz organizm nie radzi sobie z toksynami, warto rozpocząć walkę z nimi. Skąd zaś biorą się toksyny? Dostarczamy je naszemu organizmowi wraz w wdychanym powietrzem, wodą, którą pijemy, a także żywnością jaką spożywamy. Niestety, współcześnie bardzo wiele produktów spożywczych jest zanieczyszczonych różnego rodzaju toksynami.  Podsumowując zebrane wyżej rozważania, bez większych trudności można stwierdzić, iż z toksynami należy rozpocząć skuteczną walkę. Jeśli naszym problemem są toksyny w organizmie, objawy mogą być bowiem naprawdę uciążliwe. Najbardziej godnym polecenia sposobem jest bez wątpienia picie ziół pomocnych w detoksykacji. Trzeba jednak mieć na uwadze to, iż zioła będą pomocne jedynie wówczas, jeżeli zadbamy o regularne ich popijanie. 

FAQ

1. Jak usunąć toksyny z organizmu dzięki ziołom? Jak je stosować?

Zioła, aby były skuteczne muszą być stosowane regularnie, o czym była już mowa. Trzeba jednak zaznaczyć, iż ważne jest również używanie ziół w odpowiedni sposób. Trzeba byłoby pamiętać o przestrzeganiu zaleceń producenta zawartych na opakowaniu danej mieszanki ziołowej. 

2. Toksyny w organizmie – objawy złagodzić dobrymi ziołami. Gdzie je kupić?

Ziołowe mieszanki wysokiej jakości, przeznaczone do detoksykacji organizmu znajdziemy przede wszystkim w starannie zaopatrzonych sklepach zielarskich. Ziół śmiało możemy poszukiwać również w niektórych aptekach oraz drogeriach, zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych. Unikajmy jednak kupowania gotowych herbatek ekspresowych w torebkach. 

3. Jak usunąć toksyny z organizmu na długi czas?

Jeżeli zależy nam na usunięciu toksyn z naszego organizmu na naprawdę długi czas, powinniśmy rozważyć naprawdę systematyczne picie ziół. Kurację warto co jakiś czas powtarzać, robiąc dwutygodniowe odstępy między poszczególnymi terapiami ziołowymi. 

Bibliografia

1. Leszczyńska A., Anatomia zdrowia. Jak kompleksowo zadbać o ciało, umysł i duszę, Białystok 2019, s. 112.

2. Jagodzinska A., Oczyszczanie organizmu sposobem na zdrowie, Zachodniopomorski Magazyn Rolniczy nr 82, s. 37.